Půjčovna a servis

V zimní sezóně (cca od listopadu do dubna) vás rádi obsloužíme v půjčovně a servisu lyžařského a snowboardového vybavení.

CENÍK 2023/2024

Půjčovna lyží a snowboardů

Půjčované vybavení každý rok obnovujeme, abychom vám půjčovali jen lyže a snowboardy v perfektní kondici. V současné chvíli vám nabízíme přes 100 párů lyží již od nejmenších velikostí (70cm), přes 100 párů lyžařských bot, 20 snowboardů, přilby, běžky a další doplňky (hole, vaky, páteřáky). Veškeré půjčované vybavení je před každým půjčením pečlivě servisováno, vázání seřízeno a boty a přilby vysušeny a vydesinfikovány.

Půjčujeme lyže značky Blizzard, včetně TOP sportovních modelů, snowboardy Elan a Blizzard, běžky Fischer s technologií TwinSkin, Peltonen Nanogrip a lyžáky značky Tecnica.

Servis lyží a snowboardů

Broušení skluznic a hran – provádíme na stroji Wintersteiger Sigma S (kámen), Iceberg Belt 350 nebo také ručně keramickými kotouči.

Seřízení vázání – vypínací síly jsou nastavovány na stroji Wintersteiger Safetronic – zbrusu nový stroj který nastaví vypínací síly s absolutní přesností. Ke stanovení odpovídající vypínací síly je využita váhová metoda. Ke každému seřízení je vytištěno potvrzení o nastavení vypínacích sil.

Voskování – pro kvalitní prohřátí a navoskování skluznice používáme voskovací stroj Iceberg. Pro perfektní výsledek lze zažehlit prémiové vosky ručně.

Celosezónní půjčovné

Jezdíte na hory 2x a více za sezónu? Jedete víckrát na víkend nebo rádi vyrážíte neplánovaně na jednodenní lyžování? Pak je pro vás výhodné využít celosezónní zapůjčení. Lyže si vyzvednete dle domluvy počátkem sezóny a vrátíte až po vaší poslední lyžovačce, třeba až v dubnu.

Řád půjčovny

Lyžařské vybavení bude zapůjčeno pouze po předložení platného občanského průkazu, uvedení adresy a telefonního čísla a složení kauce dle půjčených věcí.

Půjčovné bude vyměřeno dle uvedeného ceníku a uhrazeno v den vypůjčení.

Při rezervaci půjčovaného vybavení se platí záloha (dle ceníku), která je při zrušení rezervace nevratná.

Prvním dnem půjčovní doby se při vypůjčení v odpoledních hodinách (po 14. hodině) rozumí den následující. Při vrácení do 14h se posledním dnem půjčovní doby rozumí den předcházející.

V případě překročení půjčovní doby bez předchozí omluvy a domluvy, nebude doba překročení účtována dle ceníku jako prodloužení, ale opět jako samostatná doba výpůjčky.

Zákazník je povinen vrátit zapůjčenou výbavu v dobrém stavu. V případě poškození vybavení úmyslně nebo z nedbalosti, je zákazník povinen uhradit vzniklou škodu. V případě ztráty, odcizení, či úplného zničení, uhradí zákazník hodnotu zapůjčených věcí dle našeho aktuálního ceníku.

Za předčasné vrácení lyžařského vybavení se půjčovné nevrací.

Vybavení je nutno vrátit do půjčovny suché a čisté! V případě vrácení ve špatném stavu (špinavé, mokré vybavení), účtujeme navíc 200 Kč, které se odečítá ze složené vratné kauce.

Pokud zákazník nevrátí vybavení do 3 dnů od data vrácení, považujeme vybavení za odcizené a kontaktujeme Policii ČR. V takovém případě propadá vratná kauce a je nutno doplatit plnou cenu vypůjčených věcí.

Při vrácení výpůjčky vracíme zákazníkovi vratnou kauci podle výpůjční smlouvy. Při vracení kauce zákazník stvrzuje svým podpisem převzetí peněz zpět.

Veškeré vypůjčené vybavení je připravováno v našem servise, lyže jsou nabroušeny, navoskovány a odborně seřízeny podle dispozic a zdatnosti jezdce. Ke každé smlouvě o zapůjčení od nás dostanete v rámci ceny půjčovného potvrzení o seřízení, které bývá vyžadováno v případě úrazu jako doklad pro pojišťovnu a které je vyžadováno na dětských lyžařských kurzech.

Pro větší skupiny a školní výcvikové kurzy nabízíme individuální ceny. V případě zájmu se zeptejte přímo v obchodě nebo nás kontaktujte emailem.

Veškeré platby akceptujeme pouze v hotovosti.

Provozovatel půjčovny si vyhrazuje právo na změny v těchto podmínkách.

Platnost od 1.10.2023